Architektura I Projektowanie Wnętrz

Świadczone przez nas usługi obejmują architekturę i kompleksowy proces projektowania budynków, domów czy rezydencji ale przede wszystkim aranżacji tych przestrzeni w formie maksymalnie funkcjonalnej i użytkowej. Staramy się nadać tej przestrzeni i wnętrzom unikalny charakter i są skierowane do osób, które pragną dostosować to do swoich indywidualnych potrzeb i wymogów oraz chcą by powstający dopiero projekt domu, apartamentu czy mieszkania odzwierciedlał w pełni ich wymagania. Studio 8/8 cechuje się szerokim spektrum działania. Specjalizujemy się nie tylko w projektowaniu samych wnętrz mieszkań czy adaptowaniu architektury ale również w obiektach użyteczności publicznej o przeznaczeniu komercyjnym, a więc projektowaniem wnętrz restauracji, biur czy banków. Oferta przygotowana przez projektantów wnętrz zaadresowana jest do mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości, np. Konstancin-Jeziorna, Zalesie Górne, Podkowa Leśna, Milanówek, Magdalenka, Komorów, Józefów, Pruszków, Izabelin, Marki, Wołomin, Otwock czy inne.

Studio 8/8 Katarzyna Żelezik od ponad 23 lat oferuje usługi projektowania wnętrz domów, apartamentów,rezydencji, a także projektowania i aranżacji wnętrz sklepów, restauracji oraz biur. Solidność i wieloletnie doświadczenie stanowią gwarancję stworzenia miejsca funkcjonalnego i przyjaznego Inwestorowi. Naszym Klientom oferujemy kilka opcji projektowych. Przedstawiamy krok po kroku poszczególne etapy projektowania tak, aby w przystępny sposób ułatwić Państwu wybór najlepszej opcji:

Projekt funkcjonalny

Pakiet zaadresowany do Klientów, którym zależy na indywidualnym projekcie układu funkcjonalnego powstającego czy istniejącego już domu bądź mieszkania.

W skład projektu zmian lokatorskich wchodzą:

-dwie bądź trzy propozycje układów funkcjonalnych wnętrza (obejmujące rzuty poziome przedstawiające układ ścian, a także rozplanowanie kuchni, łazienki oraz lokalizację mebli),

-plan funkcjonalny, uwzględniający istotne detale, powstały w oparciu o wybraną propozycję,

-plan zawierający dokładne rozmieszczenie punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, a także centralnego ogrzewania.

Projekt kompleksowy

Pakiet, który powstał z myślą o tych, wymagających kompleksowej obsługi. Składa się on z:

-propozycji układów funkcjonalnych wnętrza (obejmujących rzuty poziome przedstawiające układ ścian, a także rozplanowanie kuchni, łazienki oraz lokalizację mebli),

-planu funkcjonalnego, uwzględniającego istotne detale, powstałego w oparciu o wybraną propozycję,

-profesjonalnych wizualizacji, przygotowanych w specjalnym programie graficznym,

-projektu montażu punktów instalacji: elektrycznej, hydraulicznej oraz centralnego ogrzewania,

-planu rozmieszczenia punktów przyłączy podstawowej wersji systemu audio, przeznaczonej do salonu,

-przykładowych projektów podłóg (uwzględniających kolorystykę oraz materiał),

-projektów przedstawiających prostopadły widok każdej ściany z osobna (z doborem kolorystyki, materiałów służących do wykończenia oraz oprawy okiennej),

-projektu sufitów wraz ze wszystkimi detalami,

-projektu zabudowy kuchennej uwzględniającego sprzęt AGD, przykładowy zestaw mebli kuchennych itd. wraz z kosztorysem,

-opisów realizacyjnych zamieszczonych przy rysunkach technicznych przygotowanych dla wykonawców,

-listy przykładowych elementów wyposażenia wnętrza i dodatków architektonicznych,

-kosztorysu elementów aranżacyjnych (możliwość wyceny robocizny przez współpracujących wykonawców),

-jednej/dwóch wizyt specjalisty pełniącego nadzór autorski.

Nadzór autorski

Zaadresowany do Klientów, którzy życzą sobie, by projektant sprawował opiekę nad postępem prac w obrębie inwestycji celem weryfikacji, czy ich realizacja jest zgodna z wcześniejszą koncepcją.

Oferta ta obejmuje nie tylko usługi świadczone w ramach projektu kompleksowego, ale i wizyty w związku ze sprawowaniem nadzoru autorskiego.

Ma on formę spotkań, w trakcie których projekant wnętrz omawia kwestie techniczne ze specjalistami realizującymi prace wykończeniowe, co minimalizuje ryzyko błędu i umożliwia projektantowi wprowadzenie ewentualnych zmian.

Realizacja "pod klucz"

Rozszerzony Nadzór Autorski

Wycena indywidualna – cena takiej usługi zależna jest od wielkości inwestycji, w obrębie której będą przeprowadzane prace, jej lokalizacji, a także wybranego zakresu współpracy.

Pakiet Rozszerzonego Nadzoru Autorskiego skierowany jest do najbardziej wymagających Klientów, gdyż wiąże się z przejęciem kontroli prac realizacyjnych, w imieniu inwestora.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą brać udziału w procesie realizacji.

W ramach Rozszerzonego Nadzoru Autorskiego możemy zaoferować szeroki zakres kontroli postępu prac w obrębie inwestycji. Ponadto, proponujemy Państwu pełen nadzór nad produkcją elementów aranżacyjnych oraz dostawą mebli i materiałów wykończeniowych. Opcja ‚Pod Klucz’ natomiast, stanowi ogromne udogodnienie dla Klienta, który w przypadku jej wyboru, zostanie całkowicie odciążony z potrzeby kontaktów z wykonawcami.

W zależności od tego, jaki zakres współpracy został wybrany przez Klienta, świadczymy następujące usługi:

-rekomendacja odpowiednich firm wykonawczych, które w kompleksowy sposób zajmują się wyceną oraz późniejszą realizacją prac zgodnie z wybraną przez Klienta koncepcją,

-koordynacja harmonogramu prac gwarantująca płynność następowania ich po sobie, aż po finalne sprzątanie lokalu, a także kontrola zakupu i dostawy materiałów wymienionych w zaakceptowanym przez Klienta zestawieniu,

-stały kontakt z wykonawcami realizującymi wszystkie prace, celem dokonania ewentualnych uzgodnień i omówienia szczegółów dotyczących zastosowanych rozwiązań technologicznych,

-obecność na terenie inwestycji celem kontroli właściwego tempa pracy oraz wprowadzenia zmian, w przypadku wystąpienia problemów natury technicznej,

-koordynacja, zakup oraz dostawa mebli, a także montaż elementów uwzględnionych w projektach wnętrza.

Projekt "na odległość"

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, wzbogaciliśmy ofertę o usługę projektu na odległość. Istnieje zatem możliwość zarówno przygotowania projektu wnętrza zlokalizowanego w dowolnym miejscu w kraju lub za granicą, jak i inwestycji usytuowanej w Warszawie lub okolicy, dla inwestora przebywającego poza granicami kraju. Dodatkowo, przy drugiej  z wymienionych możliwości, oprócz samego projektu, zapewniamy obsługę inwestycji wraz z jej realizacją ‚Pod Klucz’.

Usługa projektowania wnętrz na odległość skierowana jest do osób, które:

-posiadają nieruchomość w Polsce, w znacznej odległości od Warszawy,

-posiadają nieruchomość za granicą,

-posiadają nieruchomość na terenie Warszawy i okolic, lecz nie mogą brać udziału w spotkaniach, by na bieżąco śledzić proces prac w obrębie inwestycji.

Wszelkie konsultacje kwestii dotyczących standardowego procesu projektowego odbywają się drogą mailową oraz telefoniczną. Kompletny zestaw dokumentów projektowych przesyłamy Klientowi pocztą bądź za pośrednictwem kuriera.

Etapy projektowania

Rozpoczynamy od niezobowującego, bezpłatnego spotkania mającego na celu poznanie preferencji Klienta oraz przedstawienie realnych możliwości projektowych wnętrza. Dzięki temu, jesteśmy w stanie określić kierunek dalszej współpracy.

Następnie, opracowujemy kosztorys przygotowania projektów. Po jego akceptacji, możemy przejść do realizacji prac.

By jak najlepiej poznać gust oraz potrzeby funkcjonalne naszych Klientów, opracowaliśmy ankietę z kompletnym zestawem pytań, a odpowiedzi na nie umożliwią nam rzetelną analizę preferencji. Na tym etapie Klient informuje o wysokości budżetu, który jest w stanie przeznaczyć na prace w obrębie inwestycji.

Praca koncepcyjna:

Rozpoczyna się od opracowania dwóch, trzech wstępnych projektów układu funkcjonalnego, uwzględniającego rzuty płaskie wraz z układem ścian oraz rozmieszczeniem podstawowych mebli.

Na tej podstawie, otrzymujemy finalny układ funkcjonalny projektowanego wnętrza. Jeśli zostanie zaakceptowany, możemy przejść do przygotowania wizualizacji projektowanych wnętrz.

Opracowujemy trójwymiarowy model inwestycji, bazując na uzyskanych informacjach, upodobaniach kolorystycznych i materiałowych, a także potrzebach funkcjonalnych. Brak sprecyzowanych oczekiwań nie utrudnia współpracy. Wręcz przeciwnie, dzięki temu projektant zyskuje możliwość wykazania się swoją wiedzą, pomysłowością oraz znajomością najświeższych trendów z zakresu aranżacji wnętrz.

Rezultatem wcześniejszych prac są wizualizacje, oparte o powstały układ funkcjonalny, uwzględniający kolorystykę wnętrza oraz niezbędne materiały zawarte w szczegółowym zestawieniu.

Chcemy, by nasz Klient był usatysfakcjonowany, więc opracowanie będące podsumowaniem każdego etapu jest przesyłane pocztą elektroniczną oraz konsultowane podczas spotkań. Płynność wymiany informacji gwarantuje uzgodnienie wszelkich szczegółów jeszcze na etapie wizualizacji, co w znaczny sposób ułatwia podjęcie decyzji dotyczących wykończenia, umeblowania itd. W tym samym czasie, przygotowujemy szereg propozycji materiałowych.

Opracowanie dokumentacji wykonawczej:

W sytuacji, gdy propozycje rozwiązań zostaną zaakceptowane, następuje zamknięcie procesu kreacji i przejście do przygotowania projektu wykonawczego, opartego na rysunkach technicznych i wcześniejszych koncepcjach. Potrzebny czas na realizację zależny jest od wielkości powierzchni, na której będą prowadzone prace oraz ilości detali, które musiałyby być uwzględnione w projektach indywidualnych. Dwa bądź trzy tygodnie to optymalny czas opracowania kompletnej dokumentacji projektowej.

Sprawowanie nadzoru nad realizacją:

Wraz z rozpoczęciem realizacji projektu, w przypadku skorzystania z usługi nadzoru autorskiego bądź jego rozszerzonej wersji, równocześnie zaczyna się współpraca projektanta z wykonawcami. Zależnie od wybranej formy nadzoru, ma ona postać konsultacji odbywających się na miejscu inwestycji i wiąże się ze sprawowaniem opieki nad spójnością prac realizacyjnych z założoną koncepcją. Usługa ta może być również całkowitym przejęciem roli inwestora, koordynacji prac, transportu materiałów oraz  elementów wyposażenia, do momentu gdy gotowa realizacja zostanie przekazana Klientowi.

Największą korzyścią płynącą z usług nadzoru autorskiego i jego rozszerzonej wersji, jest możliwość uniknięcia ewentualnych błędów, które mogłyby zaburzyć spójność realizacji z założoną koncepcją. Ponadto, istnieje możliwość dokonania zmian, jeśli pojawiłyby się wcześniej nieprzewidziane problemy wykonawcze.

Usługa rozszerzonego nadzoru autorskiego gwarantuje Klientowi możliwość rezygnacji z kontaktów z wykonawcami i całkowite przejęcie koordynacji prac w obrębie inwestycji przez pracownię. Docenią ją z pewnością ci, którzy z różnych powodów nie mogą bądź nie chcą samodzielnie uczestniczyć w spotkaniach celem kontroli postępu prac, nawet w lokalach urządzanych pod kątem późniejszego wynajmu.

Terminarz:

Czas niezbędny na opracowanie kompleksowego projektu wnętrza, od momentu podpisania umowy do przekazania kompletnej dokumentacji jest zależny od:

-metrażu projektowanej powierzchni,

-ilości elementów wymagających indywidualnych projektów, tempa pracy z Klientem nad opracowanymi projektami we wszystkich etapach – terminarza spotkań i akceptacji naszych propozycji,

-ilości koniecznych korekt dokonanych w trakcie prac nad projektem na życzenie Klienta.

Lata doświadczeń pokazują nam, że potrzeba około 3-4 tygodni oraz 4-6 spotkań, by przejść przez każdy etap prac z wspólnie z Klientem. Przekazanie dokumentacji oraz rozliczenie realizacji stanowi zamknięcie etapu pracy projektowej.

Wykonawstwo oraz dostawa materiałów

Sprawdzeni wykonawcy i dostawcy.

Chcąc zagwarantować naszym Klientom satysfakcję ze współpracy, oferujemy dodatkowo możliwość skorzystania z obsługi sprawdzonych wykonawców, producentów i dystrybutorów.

Przygotowaliśmy także specjalny pakiet „Pod Klucz”, który odciąża inwestora z potrzeby ciągłego nadzoru oraz koordynacji transportu materiałów, postępu prac etc.

Sprawowanie kontroli nad wcześniejszymi realizacjami wiązało się z podjęciem współpracy z szerokim gronem specjalistów, co z kolei przekłada się na gwarancję kompleksowej obsługi i stwarza nam możliwość rekomendacji podwykonawców.

Dostawa materiałów do Klienta.

Na etapie wyboru materiałów wykończeniowych, opracowujemy specjalne zestawienie elementów koniecznych do wykonania prac według wcześniejszej koncepcji. W wycenie bierzemy pod uwagę te elementy wyposażenia, które możemy bezpośrednio dostarczyć naszym Klientom.

Bezpośredni kontakt z licznymi dystrybutorami, a także producentami, umożliwiają korzystne warunki zakupu dla Klienta. W przypadku materiałów uwzględnionych w ofercie  naszej pracowni, zarówno logistyka, jak i ich transport, leży po naszej stronie.

Opcja rozszerzonego nadzoru autorskiego zaś, wiąże się ze zwiększonym komfortem, gdyż dostarczymy materiały nie tylko te znajdujące się naszej ofercie, ale i resztę niezbędną do wykonania realizacji.

Podjęliśmy się bezpośredniej współpracy między innymi z:

Wykonawcami prac ogólnobudowlanych i wykończeniowych,

Producentami wszelkich elementów ze szkła, metalu, drewna itp.,

Firmami meblarskimi, producentami schodów, okładzin,

Dystrybutorami podłóg drewnianych, ceramiki i armatury łazienkowej, tekstyliów,

Firmami, które specjalizują się we wznoszeniu budowli jednorodzinnych,

Producentami kominków, wykonawcami saun, jacuzzi oraz kabin spa/wellness, basenów.